Arielle Matthews: Art
Maui Prepatory Academy, Hawaii
Ryan Mooney: Language Arts
West Linn High School, West Linn, OR
Judy Siviglia: Math
Centennial Middle School, Portland, OR
Andrew Constantinescu: Advanced Math
Madison High School, Portland, OR
Anna Sky: Biology
Marysville High School, Marysville, WA
Matt Killoran: Physics
Summit High School, Bend, OR
Dylan Bartholomew: Biology
McNary High School, Salem, OR
Lee Lipton: Social Studies
Clackamas High School, Clackamas, OR
Gillian Sullivan-Bing: Social Studies
Stoller Middle School, Beaverton, OR
Erin Althoff: Language Arts
The Hub, Tigard/Tualatin School District, OR
Tim Larsen: Physics
Itech Prep School, Vancouver, WA
Ian Lake: Biology
Sherwood High School, Sherwood, OR
Elliott Cameron: Biology
Douglas McKay High School, Salem, OR
Seamus Shalman: Biology
Fort Vancouver High School, Vancouver, WA
Flannery Spinhime: Math
First Creek Middle School, Tacoma, WA
Hina Malik: Math
Southridge High School, Beaverton, OR
Michael Esmay: Math
Aloha High School, Aloha, OR
Nick Godsmark: Language Arts
Teaching in China
Alethea Mock: Language Arts
Gresham High School, Gresham, OR
Jasmine Spiegel: Language Arts
DaVinci Middle School, Portland, OR
Betsey Jensen: Social Studies
Sunset High School, Beaverton, OR
Miranda Devore: Art
Rock Creek Middle School, Clackamas, OR
Sam Tritsch: Advanced Math
Lincoln High School, Portland, OR
Chelsea Donaldson: Math
Twality Middle School, Tigard, OR
Ryan Cook: Advanced Math
Madison High School, Portland, OR
Cheyenne Montgomery: Biology
Skyview High School, Vancouver, WA
Jeremiah Grisa: Science
Santiam Jr/Sr High School, Mill City, OR
Caitlin Loughran: Language Arts
Deep Creek, Damascus, OR
Jason Barnes: Social Studies
Canyon Creek Middle School, Washougal, WA
Julia Broxterman: Social Studies
Highland Park Middle School, Beaverton, OR
Jessica Voss: Biology
Sherwood Middle School, Sherwood, OR
Meghan Young: Biology
LEP High School, Portland, OR
Kaitlyn Karsten: Social Studies/Language Arts
Wood Middle School, Wilsonville, OR
Kathleen Fuller: Chemistry
Cleveland High School, Portland, OR
Megan Trombetta: Math
Rock Creek Middle School, Happy Valley, OR
Ben Mihelic: Math
Roosevelt High School, Portland, OR
Molly Huggins: Math
Northwood Middle School, Kent, WA
Rosie Cottingham: Math
Oregon City High School, Oregon City, OR
Mykhiel Deych: Language Arts
Grant High School, Portland, OR
Debbie Kurtz: Language Arts
Meadow Park Middle School, Beaverton, OR
Camila Arze Torres Goitia: Social Studies
Madison High School, Portland, OR
Hernan Eaves: Social Studies
McKay High School, Salem, OR
Doug Dorman: Art
Douglas McKay High School, Salem, OR
Alexa Kirk: Advanced Math
Jason Lee School, Portland, OR
Brian Walters: Advanced Math
Oregon City High School, Oregon City, OR
Emma Georgetta: Advanced Math
Madison High School, Portland, OR
Steven Miller: Science
Cascade Midle School, Eugene, OR
Lori d’Arcy Patterson: Chemistry
Union High School, Evergreen, WA
Jessica Cantu: Social Studies
Reynolds High School, Troutdale, OR
Monica Garcia: Science
Whitford Middle School, Beaverton, OR
Rachael Twitty: Social Studies
Brown Middle School, Hillsboro, OR
Gabe Nagler: Physical Science
South Meadows High School, Hillsboro, OR
Nina Gross: Biology
Discovery Middle School, Vancouver, WA
Clara Richardson: Social Studies
Wood Middle School, Wilsonville, OR
David Valenzuela: Biology
Madison High School, Portland, OR
Adam Taylor: Math
Jefferson High School, Portland, OR
Madiha Marium: Math
Liberal Arts and Sciences Academy, Austin, TX
Skye Firestone: Math
Benson High School, Portland, OR
Sam Wilson: Language Arts
Teaching in Indiana
Kim Wagner: Language Arts
Franklin High School, Portland, OR
Molly Soloway: Language Arts
Conestoga Middle School, Beaverton, OR
Eliana Machuca: Social Studies
Jefferson High School, Portland, OR